'The best teachers teach from the heart, not from the book.'


DEVIZA-VIZIUNEA-MISIUNEA SCOLII

DEVIZA-VIZIUNEA-MISIUNEA SCOLII

SAMSON BODNARESCU

SAMSON BODNARESCU

ISTORICUL SCOLII

ISTORICUL SCOLII
* Aștept sugestii, opinii, critici, comentarii ș.a. ... pe adresa de mail (mehighlkp@yahoo.com) sau direct pe blog (sub fiecare 'post', la 'comments'). *



vineri, 9 iulie 2010

Excursie cu elevii (Iaşi)

Dacă anul trecut, în data de 16 iulie , primăria Gălăneşti a oferit elevilor  cu rezultate deosebite la învățătură (clasele V-VIII),  o excursie  - pe traseul Gălănești-Rădăuți-Suceava-Fălticeni-Piatra Neamț-Tîrgu Neamț - click AICI , - anul acesta, în data de 7 iulie, subsemnatul şi colegii Constantin Ichim şi Daniela Hurjui am ales să vizităm cu elevii premianţi 'dulcele târg al Ieşilor': muzee (Mihail Sadoveanu, Mihai Eminescu, Vasile Pogor, Ion Creangă, Dosoftei - click AICI ), faimosul Parc Copou, Grădina Botanică, Palatul Culturii, Catedrala Mitropolitană, Biserica Sfinţii Trei Ierarhi, Parcul Silvestru (Gulliver), Moldova Mall, Pizzeria Mammma Mia şi la final McDonalds.

Să lăsăm fotografiile să vorbească:






Share/Bookmark

duminică, 4 iulie 2010

Ajutor umanitar (inundaţii 2010)

  
ARATĂ CĂ-ŢI PASĂ - DONEAZĂ:

SMS: 876 - 2 Euro/SMS în reţelele Orange, Vodafone şi Cosmote*
*Servicii oferite gratuit. Nu se percepe TVA. Linii deschise intre 1 iulie - 6 august 2010.

Telefon: 0900 900 760 - 2 Euro/apel în reţeaua Romtelecom*
*Servicii oferite gratuit. Nu se percepe TVA. Linii deschise intre 1 iulie - 6 august 2010.

Bancă: În contul UNICEF la orice sucursala BRD-Groupe Societe Generale: RO10 BRDE 450S V434 6556 4500 (menţionaţi cod 04)
Codul SWIFT este: BRDEROBU. Transferurile bancare către acest cont pot fi făcute în orice valută.



 



 
Share/Bookmark

Proiecte naţionale de parteneriat educaţional

Şcoala Gălăneşti participă la proiectele naţionale de parteneriat educaţional: 'S.O.S. NATURA!'

 *** Despre proiect - click aici
Argument(e) - click aici ***


şi  'TRADIŢII ŞI OBICEIURI POPULARE ROMÂNEŞTI'



























Coordonatorul proiectelor este d-na înv. Chifan Rodica, iar colaboratorii sunt d-l director Gheorghe Cârstean şi subsemnatul.
Share/Bookmark

joi, 1 iulie 2010

Rezultatele admiterii la liceu (iulie 2010)

* Felicitări tuturor elevilor pentru rezultate și succes mai departe! *

1. Constantinescu Alina Oana (9,55) - Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți / filologie

 2. Moloce Alexandra (9,33) -  Colegiul Tehnic Rădăuți / mate-info

 3. Cucoş Elena Alexandra (8,75) - Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți / filologie

 4. Cârstean Viorica (8,70) - Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți / ştiinţe ale naturii

5. Hurjui Victor Gabriel (8,23) - Colegiul Tehnic Rădăuți / filologie

 6. Lavric Lidia (8,08) - Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți / ştiinţe ale naturii

 7. Hurjui Radu Viorel (7,60) -  Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți / ştiinţe ale naturii

 8. Hurjui Marius Cristi (7,57) - Colegiul Tehnic Rădăuți / mecanică 

 9. Precop Ionuţ Toader (7,47) - Colegiul Tehnic Rădăuți / electric

10. Babalean Andreea (7,21) - Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți / economic

11. Andrişan Ovidiu Viorel (7,20) - Colegiul Tehnic Rădăuți / mecanică 

12. Sofroni Viorel (6,87) - Colegiul Tehnic Rădăuți / mecanică 

13. Crăciun Alin Florin (6,74) - Colegiul Tehnic Rădăuți / mecanică

14. Tivdă Mihaela Ariana (6,68) - Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți /protecția mediului

15. Savu Constantin (6,60) - Colegiul Tehnic Rădăuți / mecanică

16. Babalean Marius Pavel (6,58) - Colegiul Tehnic Rădăuți / mecanică

17. Cucoş Elisabeta (6,57) - Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți / industrie alimentară

18. Babalean Diana Alina (6,46) - Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți / industrie alimentară

19. Jacotă Cornel Mihai (6,36) - Colegiul Tehnic Rădăuți / mecanică

20. Tomiuc Dragoş Georgică (6,12) - Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți / industrie alimentară

21. Turcu Petru Iulian (6,10) -  Colegiul Tehnic Rădăuți / industrie textilă şi pielărie

22. Cuciurean Gabriela Elena (6,03) - Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți / industrie alimentară

23. Moloce Maria Catrinuţa (6,03) - Grupul Școlar „Ion Nistor” Vicovu de Sus / industrie textilă şi pielărie

24. Agache Emanuela (6,01) -  Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți / industrie alimentară

25. Galan Silviu Darius (6,01) - Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret / mecanică

26. Jacotă Gheorghe (5,79) - Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret / mecanică

* Nemţoc Ştefan - Seminarul Teologic Liceal Ortodox 'Mitropolit Dosoftei' Suceava 
** Turcu Domnica Angelica  - Liceul de Artă 'Ciprian Porumbescu' Suceava






Share/Bookmark

Persoane interesate